KONTAKT

w sprawie spotkań autorskich

barbara.sek@blokpisarski.pl

Barbara Sęk

Autorka powieści społeczno-obyczajowych (w dorobku m.in. „Miłość na szkle”, cykl „Nowakowie”). 

Tworzy prozę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. Największy nacisk kładzie na wiarygodny rys psychologiczny postaci oraz ich zachowania w sytuacjach kryzysowych. W swoich książkach skupia się na problematyce więzi międzyludzkich i wyzwań, jakie przed nimi stawia współczesność. Wyznaje dewizę: SĘK w tym, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata. 

Trenerka kreatywnego pisania od siedmiu lat, aktualnie trenuje adeptów pióra w Bloku Pisarskim.
Prywatnie od ponad dwudziestu lat partnerka Grzegorza, od ponad szesnastu lat mama Sebastiana i od dziesięciu mama zastępcza dla Bajzla – golden retrievera.

Spotkaj się ze mną!

Poznaj twórczość Basi

„Opowiadanie to siła talentu, powieść to siła charakteru.”

Nowakowie. Tom II. Uchylone drzwi

Wydawca: Ewa Holewińska
Redaktor prowadząca: Anna Pawłowicz
Redakcja: Monika Orłowska, Piotr Przedworski
Wydawnictwo: Jaguar, Warszawa
Cykl: Nowakowie. Tom II.
Gatunek: powieść społeczno-obyczajowa, saga rodzinna
Liczba arkuszy: 22
Data wydania: 2019-06-19
ISBN: 9788376868011
E-book: tak
Audiobook: nie
Patroni medialni: interiaUroda Życia, stylowi.pl, dzielnicarodzica.pl

Powieść polecana przez: Ałbena Grabowska

Drugi tom sagi o współczesnej rodzinie, która doświadcza rozpadu.

Niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Co kryje się za piękną fasadą pozornie kochających się bliskich? Pełna napięcia, odarta ze stereotypów opowieść o próbach stworzenia patchworkowej więzi.

Krzysztof wyprowadza się z domu, gdy jego romans wychodzi na jaw. Pod opieką byłej żony, Małgorzaty, zostawia czwórkę dzieci. Sądzi, że z czasem zaakceptują jego nową partnerkę i córkę, którą mu urodziła. Liczy też, że Małgorzata po rozwodzie zdoła się usamodzielnić i ułożyć sobie na nowo życie. Krzysztof głęboko wierzy, ze wszyscy uporządkują wzajemne relacje w taki sposób, by nikt nie czuł się przez niego pokrzywdzony.

Emocjonująca historia o odpowiedzialności zbiorowej, porzucanych oraz porzucających, zdradzanych oraz zdradzających, z których – wbrew stereotypom – nikomu nie można jednoznacznie przyklasnąć ani nikogo potępić. Wielowątkowa, epicka tetralogia o winnych – dorosłych oraz niewinnych – dzieciach. Każdemu z nich przyjdzie stanąć do walki o majątek, wspólne relacje, uczucia i wartości, którymi kierowali się dotychczas. Czy wyjdą cało z pojedynku o więzi rodzinne?

Nowakowie. Tom I.
Kruchy fundament

Wydawca: Agnieszka Trzeszkowska-Bereza
Redaktor prowadząca: Agnieszka Trzeszkowska-Bereza
Redakcja: Agnieszka Jędrzejczak
Wydawnictwo: W.A.B, GW Foksal
Cykl: Nowakowie. Tom I.
Gatunek: powieść społeczno-obyczajowa, saga rodzinna
Liczba arkuszy wydawniczych: 15
Data wydania: 2018-06-06
ISBN: 9788328052222
E-book: tak
Audiobook: nie
Patroni medialni: Tele Tydzień, lubimyczytac.pl, stylowi.pl, Radio Kolor

Powieść polecana przez: Magdalena Kordel, Gabriela Gargaś, Magdalena Majcher

Małżeństwo Małgorzaty i Krzysztofa Nowaków mogłoby uchodzić za idealne. On – wzięty adwokat prowadzący rodzinną kancelarię, czuły i opiekuńczy, spełniający się jako ojciec. Ona – piękna, błyskotliwa, oddana całkowicie roli żony, matki i gospodyni. Do tego duży dom na obrzeżach Krakowa i czwórka udanych dzieci. Mimo że decyzja o założeniu rodziny nie była efektem wielkiego uczucia, ale wspólnej nocy dwojga nieznajomych po obficie zakrapianej imprezie, zdawać by się mogło, że ich spokojne, dostatnie życie jest nagrodą za odpowiedzialność. Porządek w całej układance burzy pojawienie się w kancelarii Moniki. Wzajemna fascynacja Nowaka i jego pracowniczki zamienia się w gorące uczucie. Tym razem decyzja o tym, czy ważniejsza jest miłość, czy rodzina, przerasta Krzysztofa. Odtąd ma dwa domy i dwie kobiety, a żadnej nie potrafi zostawić.

Powieść Barbary Sęk jest wnikliwym studium rozpadu rodziny, opisującym różne osobowości, motywacje i działania. Pierwszy tom tetralogii „Nowakowie” to rozszerzone i zmienione wydanie debiutanckiej książki Barbary Sęk „Dlaczego ona?”

Miłość na szkle

Wydawca: Grażyna Smosna (Woźniak)
Redaktor prowadząca: Katarzyna Krawczyk
Redakcja: Roman Honet
Wydawnictwo: Świat Książki, Warszawa
Gatunek: powieść psychologiczna, społeczno-obyczajowa,
Liczba arkuszy wydawniczych: 13
Data wydania: 2015-02-18
ISBN: 9788379436033
Patroni medialni: lubimyczytac.pl, parenting.pl, dlalejdis.pl
Powieść polecana przez: Dawid Kornaga, Manuela Gretkowska
Nakład wyczerpany

Boleśnie prawdziwa, a momentami nieodparcie zabawna opowieść
o współczesnych trzydziestolatkach, ich dojrzewaniu do roli rodziców
i bezsilności towarzyszącej staraniom o dziecko.
„Skończę z papierosami i trawą. A termin namiętności wpiszę do kalendarza” – obiecuje sobie Wojtek Raczyński, kiedy po wielomiesięcznych bezowocnych próbach spłodzenia potomka trafia
z żoną do kliniki leczenia niepłodności. Aneta ma trzydzieści pięć lat, on trzydzieści osiem. Są odpowiedzialni, więc zdobyli wykształcenie, osiągnęli odpowiednią pozycję zawodową i status materialny, zaciągnęli kredyt na mieszkanie i kiedy już uznali, że są gotowi na dziecko, ono… jakoś się nie pojawia. Czy można temu zaradzić? A jeśli tak, to w jaki sposób?
Niepłodność wystawia małżeństwo Anety i Wojtka na ciężką próbę.
Jest stale obecna w ich myślach i… sypialni, wisi w powietrzu, zapisuje się w historii wyszukiwania Google’a. „Niczym brzuch ciężarnej
z każdym kolejnym miesiącem rozrasta się pomiędzy małżonkami
i sprawia, że się oddalają”.
Miłość na szkle porusza i bawi; pokazuje problem z mikroskopową precyzją i zaskakuje jego złożonością. Akcja rozgrywa się w łóżku,
w gabinetach lekarskich, na forach internetowych, na których ludzie szukają pomocy i wymieniają doświadczenia. Miłość na szkle”, doskonale osadzona w naszej rzeczywistości, jest świetną lekcją partnerstwa – także dla tych, którym dzieci przyniósł bocian i to od razu…

ZOBACZ TAKŻE: