KONTAKT

w sprawie spotkań autorskich

nina.bylicka-karczewska@blokpisarski.pl

NINA BYLICKA-KARCZEWSKA

Autorka powieści społeczno-obyczajowych:  „Papierowa Miłość” oraz „Krucha miłość”. Ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną oraz
pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, a także studia podyplomowe MBA. Jest coachem, ukończyła szkolenie coachingowe CoachWise Essentials Program na poziomie ICF (part of ACTP program).
Pomimo tego, że zawodowo związana z zarządzaniem procesami zakupowymi oraz administracją, obszar pedagogiki i psychologii jest jej bliski od dwudziestu lat.
W swojej pracy zawodowej wykorzystuje wiedzę zdobytą
na studiach, pomaga jej to budować szeroko pojęte relacje z ludźmi w otoczeniu zawodowym i prywatnym. W pracy pisarskiej przykłada wagę do relacji międzyludzkich oraz emocji.
Aktualnie nauczycielka kreatywnego pisania w Bloku Pisarskim.
Prywatnie żona Jacka oraz mama Leszka i Igi.

Spotkaj się ze mną!

Poznaj twórczość Niny

„Pisarz powinien mieć dobry wgląd w swój świat wewnętrzny, dar obserwacji środowiska zewnętrznego i mądrość, aby tworząc, wyjść poza ramy jednego i drugiego.”

Papierowa miłość

Wydawnictwo: Replika, Poznań
Redakcja: Maria Buczkowska
Gatunek: powieść społeczno-obyczajowa
Liczba arkuszy: 11
Data wydania: 2021-08-17
ISBN: 9788366790889
E-book: tak
Audiobook: nie
Patroni medialni: Czytaninka, górowianka, Lubię i polecam polskich autorów, Przystanek szczęścia
Powieść polecana przez: Barbara Sęk

Anka i Piotr poznają się w szkole podstawowej, a między nimi wytwarza się silna więź, pomimo iż dzielą ich różnice pozornie nie do pogodzenia. Piotr pochodzi z tzw. dobrego domu, jest wzorowym, zdolnym uczniem, natomiast Anka sprawia wiele kłopotów w szkole, które wynikają z jej trudnej sytuacji domowej. Oboje testują się, łamiąc swoje własne granice. Anka uczy Piotra wychodzić poza jego wyuczone schematy, on posiada nad nią jedyną władzę – sferę seksualną, której nadużywa, aby ją zdobyć tylko dla siebie i kontrolować. Ich związek trwa do końca szkoły średniej. Para traci ze sobą kontakt na piętnaście lat.
Papierowa miłość” jest realistyczną powieścią społeczno-obyczajową. Porusza ważne społecznie tematy w formie nośnej i lekkiej. Poprzez historię dwojga ludzi porusza problem konsekwencji błędów wychowawczych oraz wpływ toksycznych rodziców na dorosłość dziecka. Bohaterowie powieści są sumą własnych błędów oraz sumą związków przyczynowo- skutkowych. Tutaj teraźniejszość ma swoje uzasadnienie w przeszłości a podjęte decyzje wywrą wpływ na kolejne pokolenie.

Krucha miłość

Wydawnictwo: Replika, Poznań
Redakcja: Magdalena Kawka
Gatunek: powieść społeczno-obyczajowa
Liczba arkuszy: 12
Data wydania: 04.10.2022r.
ISBN: 978-83-67295-51-2
E-book: tak
Audiobook: nie
Patroni medialni: Przystanek szczęścia, Lubię i polecam polskich autorów, Książki idy, zakochanawksiazkach1991

Powieść polecana przez: Ewa Formella

W walce o prawdę i miłość
Przypadkowe spotkanie Anki i Piotra po piętnastu latach było dla nich przełomem. Ona widziała w Piotrze szansę na ułożenie relacji z synem, on, walcząc o własne szczęście, musiał dokonać trudnych wyborów.
Trzy lata później, podczas gdy ich syn, Robert, rozdarty między biologicznymi rodzicami a tymi, którzy go adoptowali i wychowali, szuka własnej tożsamości, Anka i Piotr zmagają się z konsekwencjami własnych decyzji oraz próbują stworzyć patchworkową rodzinę.
W tym celu muszą zmierzyć się z wątpliwościami, przeszłością, wyleczyć niezabliźnione rany i rozwiązać problemy narosłe zarówno w ich rodzinach, jak i między nimi. W międzyczasie oboje będą musieli stawić czoło oskarżeniom, jakie padają pod adresem ich syna.
Co naprawdę ukrywa Robert?
Czy Anka i Piotr potrafią zbudować szczęśliwą rodzinę, borykając się tym razem z własnymi błędami wychowawczymi?

ZOBACZ TAKŻE: